V niedziela Wielkiego Postu–17-03-24

1. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła Apostolstwo Modlitwy przeprowadza zbiórkę do puszek na Fundusz Obrony Życia.
  2. W dniu dzisiejszym po Mszach św. o 9.00, 10.30 i 12.00 Rodzice dzieci z naszej parafialnej Scholi będą rozprowadzać domowe ciasta. Dochód z akcji będzie przeznaczony na działalność Scholi. Serdecznie dziękujemy za każdy gest życzliwości.
  3. Przez cały Wielki Post we wszystkie piątki Droga Krzyżowa z udziałem dzieci o godz. 17.30 oraz dla wszystkich o 18.30. a w niedziele Gorzkie Żale o 17.15.
  4. Do 24 marca zapraszamy do włączenia się w ogólnopolską Nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. W tych dniach na koniec każdej Mszy św. w kościele odmówimy modlitwy kolejnego dnia Nowenny.  Zachęcamy także do indywidualnej modlitwy w domach i rodzinach szczególnie w godzinie po Apelu Jasnogórskim o 21:20.
  5. Spotkanie z Rodzicami dzieci z klas czwartych, przeżywających w tym roku Rocznicę I Komunii Św. w najbliższy czwartek 21 marca o godz. 18.30 w kościele.
  6. Modlitewne spotkanie osób zaangażowanych w stałą modlitwę za księży (Wieczernik Modlitwy za Księży, Margaretki) odbędzie się w sobotę 23 marca o godz. 15.00 w kościele pw. św. Antoniego w Łodzi (ul. Św. Antoniego Padewskiego 4).
  7. Teatr Wielki w Łodzi zaprasza na koncert oratoryjny „Stabat Mater” Antonina Dworzaka, który odbędzie się 29 marca o godz. 20.00. Jest to kompozycja na cztery głosy, chór i orkiestrę do słów średniowiecznej sekwencji odnoszącej się do przejmującej sceny, w której Matka opłakuje śmierć ukrzyżowanego Syna. Więcej informacji na plakacie i stronie teatru.
  8. Rekolekcje Wielkopostne dla Łodzi prowadzone przez kard. Grzegorza Rysia rozpoczną się 24 marca w kościele oo. Jezuitów (ul. Sienkiewicza 60). Nauki rekolekcyjne będą głoszone od niedzieli do wtorku podczas Mszy św. o godz. 18.00, po której nastąpi konferencja.
  9. Za tydzień 24 marca Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Liturgię każdej Mszy św. rozpoczniemy od uroczystego poświęcenia palm. Przy wyjściu z kościoła Ministranci będą rozprowadzali palmy. Pieniądze zebrane zasilą fundusz ministrancki.
  10. Zbliżają się Święta Paschalne. Już niedługo będziemy przeżywać najważniejsze dni w roku liturgicznym, począwszy od Niedzieli Palmowej 24 marca aż do Zmartwychwstania Pańskiego. Warto już dziś zaplanować sobie czas aby móc przeżyć te dni uczestnicząc w liturgii. W tym roku obchód Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę, zgodnie z zasadami liturgii, zakończymy uroczystym Alleluja i procesją rezurekcyjną w nocy z soboty na niedzielę. Nie będzie procesji rezurekcyjnej rano w niedzielę.
  11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowsze numery prasy katolickiej. Polecamy Przewodnik Katolicki w którym znajdziemy artykuł o Słudze Bożej Stanisławie Leszczyńskiej, której diecezjalny etap procesu beatyfikacyjnego został zamknięty przez kard. Grzegorza Rysia  w miniony poniedziałek.  Zapraszamy do lektury.
  12. Za wszystkie ofiary składane na tacę, do puszek, przekazywane przelewem na konto parafialne czy  przy użyciu ofiaromatu znajdującego się pod chórem bardzo serdecznie dziękuję.
  13. Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu swoje uroczystości rodzinne, życzymy zdrowia i wielu łask Bożych. A na cały ten świąteczny dzień, na tydzień pracy i obowiązków niech Wam Bóg błogosławi.