chrzest

Sakrament Chrztu Św. udzielany jest podczas Mszy św. w niedzielę o godz. 12.00.

W celu spisania Aktu Chrztu jeden z rodziców zgłasza się do kancelarii parafialnej na dwa tygodnie przed planowanym chrztem z następującymi dokumentami:

1. Akt urodzenia dziecka z USC
  2. Zaświadczenia od rodziców chrzestnych o możliwości pełnienia tej roli (chrzestni pobierają takie zaświadczenie w parafii na terenie której aktualnie mieszkają)

spowiedź

WARUNKI SAKRAMENTU POKUTY

1.Rachunek sumienia.

2.Żal za grzechy.

3.Mocne postanowienie poprawy.

4.SpowiedĽ szczera.

5.Zadośćuczynienie Panu Bogu i bliźniemu.

ZROBIĆ RACHUNEK

Nim poprosimy Boga o przebaczenie grzechów, musimy zrobić rachunek sumienia polegający na uświadomieniu sobie tego wszystkiego, czym Go obraziliśmy.
Nie istnieje uniwersalna recepta dla wszystkich. Różni się przecież osoba spowiadająca się co tydzień od tej, która czyni to raz do roku, aby wypełnić przykazanie kościelne. Nie można tez podciągać pod wspólny mianownik dziecka i dorosłego, żonatego i kawalera, księdza, zakonnika czy biskupa. Nie mamy tych samych obowiązków zawodowych, ani tych samych wymogów stanu. Wszyscy jednak jesteśmy zobowiązani do przestrzegania tych samych przykazań, chociaż okoliczności naszego życia są różne.