niedziela Palmowa – 24-03-2024

1. Ostanie Nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj o 17.15.
  2. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła Ministranci rozprowadzają palmy. Pieniądze zebrane zasilą fundusz ministrancki. Za wszystkie ofiary serdecznie dziękujemy.
  3. Zapraszam do wspólnego przezywania liturgii Triduum Paschalnego:

Wielki Czwartek 28 marca

Godz. 10.00 – Msza Krzyżma w Bazylice Archikatedralnej z poświęceniem olejów do udzielania sakrament6w oraz odnowieniem przyrzeczeń kapłańskich,

Godz. 18.00 – Msza Wieczerzy Pańskiej w naszym kościele celebrowana przez wszystkich Kapłanów. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do 22.00. Spowiedź od 17.30. Kancelaria parafialna w Wielki Czwartek będzie nieczynna.

Wielki Piątek 29 marca

Godz. 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża, zakończona przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do ołtarza grobu pańskiego i adoracja do 22.00. Spowiedź od 17.30. Ofiary zebrane w Wielki Piątek przeznaczone są na rzecz Kościoła w Ziemi Świętej. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Kancelaria parafialna w Wielki Piątek będzie nieczynna.

Wielka Sobota 30 marca

Poświęcenie pokarmów na świąteczne stoły będzie od godz. 9.00 do 18.00. W czasie poświęcenia pokarmów od 10.00 do 15.00 można skorzystać ze Spowiedzi świętej. Ofiary złożone przy poświęceniu są przeznaczone na wymianę drzwi do naszego kościoła. 14 lat temu zostały wykonane tylko drzwi główne i boczne od ul. Kolińskiego. Koszt wykonania pozostałych drzwi to 180 000 zł.

Godz. 20.00  – Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się przed kościołem od poświęcenia ognia i nowego Paschału. Na liturgię przynosimy ze sobą świece, można je będzie także nabyć przez całą sobotę na stoliku z prasą. Zakończymy ją Procesją Rezurekcyjną w nocy z soboty na niedzielę. Nie będzie Procesji Rezurekcyjnej w niedzielę o 6.00 rano. Pierwsza Msza św. o godz. 9.00. Pozostałe według porządku niedzielnego. W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

• Przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowsze numery prasy katolickiej. Polecamy szczególnie Mały Gość Niedzielny dla dzieci.  Zapraszamy do lektury.
  • Za wszystkie ofiary składane na tacę, do puszek, przez ofiaromat czy przekazywane przelewem na konto parafialne bardzo serdecznie dziękuję. W ubiegłą niedzielę do puszek zebraliśmy 835,13 i przekazaliśmy na konto Funduszu Obrony Życia.
  • W ubiegłą niedzielę z inicjatywy Rodziców odbył się kiermasz wielkanocny. Uzbieraliśmy 2000 zł na wsparcie działalności parafialnej scholi Dziękujemy parafianom za wsparcie i okazane serce. Dziękujemy najbardziej Rodzicom dziewczynek z parafialnej scholi, za ich pomysły ozdób świątecznych i upieczone domowe  słodkości.
  • Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu swoje uroczystości rodzinne, życzymy zdrowia i wielu łask Bożych. A na cały ten świąteczny dzień, na tydzień pracy i obowiązków niech Wam Bóg błogosławi.
  • W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie: Renata Bolimowska l. 57, Tadeusz Cyruliński l. 87
    Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie