IV niedziela Wielkiego Postu–10-03-24

1. Rozpoczęliśmy dzisiaj Rekolekcje wielkopostne które potrwają do 13 marca prowadzi je ojciec Andrzej Kiełbasa redemptorysta.
  2. Przez cały Wielki Post we wszystkie piątki Droga Krzyżowa z udziałem dzieci o godz. 17.30 oraz dla wszystkich o 18.30. a w niedziele Gorzkie Żale o 17.15.
  3. Na dzisiejszą niedzielę Kard. Grzegorz Ryś kieruje do archidiecezjan list z okazji 50. rocznicy śmierci Stanisławy Leszczyńskiej oraz zamknięcia diecezjalnego etapu jej procesu beatyfikacyjnego. Ze względu na rekolekcje wielkopostne list dostępny jest do osobistej lektury w gablocie oraz na stronie internetowej archidiecezji łódzkiej
  4. Zapraszamy do udziału w uroczystościach 50. rocznicy śmierci Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej, które odbywać się będą 11 marca 2024 r. w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łodzi (pl. Kościelny 8).

W programie:

• 17.30 – otwarcie wystawy biograficznej „Stanisława Leszczyńska”,
  • 18.00 – Msza św. w intencji beatyfikacji Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia,
  • 19.00 – nawiedzenie krypty.
  • Kard. Grzegorz Ryś zaprasza na Ekumeniczną Drogę Krzyżową ulicami Łodzi w piątek 15 marca. Rozpoczęcie o godz. 19.30 przed kościołem ewangelicko-augsburskim św. Mateusza (ul. Piotrkowska 283), następnie przejście ul. Piotrkowską do ul. Tuwima i zakończenie w kościele Podwyższenia Świętego Krzyża (ul. Sienkiewicza 38). Prosimy uczestników o zabranie świec.
  • Na tegoroczną kolonię letnią organizowaną przez naszą parafię, która odbędzie się nad morzem w Kątach Rybackich w dniach 24 czerwca – 8 lipca 2024 r. skończyły się już miejsca. Zapisujemy jeszcze na listę rezerwową do 31 marca. Szczegółowych informacji udziela s. Klaudia.
  • Od 16 do 24 marca zapraszamy do włączenia się w ogólnopolską Nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. W tych dniach na koniec każdej Mszy św. w kościele odmówimy modlitwy kolejnego dnia Nowenny.  Zachęcamy także do indywidualnej modlitwy w domach i rodzinach szczególnie w godzinie po Apelu Jasnogórskim o 21:20.
  • Spotkanie z Rodzicami dzieci z klas trzecich, przygotowujących się do I Komunii Św. w najbliższy czwartek 14 marca o godz. 18.30 w kościele. W przyszłą niedziele 17 marca po Mszy św. o 10.30 próba śpiewu dzieci komunijnych.
  • W przyszłą niedzielę po Mszach św. o 9.00, 10.30 i 12.00 Rodzice dzieci z naszej parafialnej Scholi będą rozprowadzać domowe ciasta. Dochód z akcji będzie przeznaczony na działalność Scholi. Serdecznie dziękujemy za każdy gest życzliwości.
  • Przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowsze numery prasy katolickiej. Polecamy dwumiesięcznik Historia Kościoła z redakcji Gościa Niedzielnego na temat Celibatu. Zapraszamy do lektury.
  • Za wszystkie ofiary składane na tacę, do puszek, przekazywane przelewem na konto parafialne czy  przy użyciu ofiaromatu znajdującego się pod chórem bardzo serdecznie dziękuję.
  • Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu swoje uroczystości rodzinne, życzymy zdrowia i wielu łask Bożych. A na cały ten świąteczny dzień, na tydzień pracy i obowiązków niech Wam Bóg błogosławi.
  • W minionym tygodniu odszedł do wieczności: Henryk Zawadzki

Wieczny odpoczynek racz Mu  dać Panie