II niedziela Wielkiego Postu–25-02-24

1. Dziś II niedziela Wielkiego Postu, zwana Ad Gentes w Kościele w Polsce jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z tej okazji dziś w całej Polsce zbierane są ofiary do puszek przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom.
  2. Przez cały Wielki Post we wszystkie piątki Droga Krzyżowa z udziałem dzieci o godz. 17.30 oraz dla wszystkich o 18.30. a w niedziele Gorzkie Żale o 17.15.
  3. Na stoliku pod chórem są wyłożone skarbonki jałmużny wielkopostnej. Zabierzmy je do naszych domów, wypełnijmy jałmużną zbieraną przez cały post, odmawiając sobie różnych przyjemności. Wypełnione skarbonki przyniesiemy w Niedzielę Miłosierdzia 7 kwietnia. Zebrane środki posłużą Stowarzyszeniu Dobroczynności do wsparcia osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.
  4. Przygotowane na przełomie listopada i grudnia jasełka „Kropla Miłości”, których premiera miała miejsce w naszym kościele 7 stycznia stały się inspiracją do zawiązania nowej społeczności w naszej parafii. Pierwsze spotkanie wspólnoty pod nazwą Rodzina Felicjańska odbędzie się w najbliższy wtorek 27 lutego. Zaczynamy Mszą świętą o godz. 18.00 następnie przejdziemy do domu parafialnego. Gorąco zapraszamy osoby dorosłe żyjące w rodzinach lub samotnie oraz młodzież.
  5. Serdecznie zapraszamy dzieci do udziału w kolonii letniej organizowanej przez naszą parafię, która odbędzie się nad morzem w Kątach Rybackich w dniach 24 czerwca – 8 lipca 2024 r. Patronem kolonii będzie św. Franciszek z Asyżu. Na uczestników letniej wyprawy czeka wiele atrakcji i niespodzianek. Zapisy do 31 marca. Szczegółowych informacji udziela s. Klaudia.
  6. Duszpasterstwo Pracowników Nauki zaprasza nauczycieli akademickich na spotkanie formacyjne, które odbędzie się we wtorek 27 lutego o godz. 19.00 w parafii św. Alberta Chmielowskiego w Łodzi. Po Mszy św. konferencja pt.: „Sens krzyża i cierpienia na podstawie książki Benedykta XVI Jezus z Nazaretu”.
  7. Bernardyńskie Liceum Ogólnokształcące w Łodzi zaprasza uczniów klas 8. do poznania szkoły w formie spaceru z nauczycielem. Najbliższe terminy takich spotkań to 28 lutego oraz 6 i 9 marca. Dla kandydatów do 1. klasy Bernardyńskiej Szkoły Podstawowej organizujemy warsztaty „Akademii Przedszkolaka”, które odbędą się 23 marca 2024 r. Informacje jak się zapisać na spotkania można znaleźć na stronie internetowej: www.pankiewicz.edu.pl w zakładce „Rekrutacja 2024/2025”.
  8. W tym tygodniu 1 marca przypada I piątek miesiąca, udamy się tego dnia do chorych ze Spowiedzią i Komunią św. W I piątek spowiadamy podczas porannych Mszy św. i po południu od godz. 17.00. Msze Św. z Litanią do Serca Pana Jezusa o godz. 7.00 i 17.00.
  9. W I sobotę miesiąca 2 marca Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o 7.30. Po Mszy św. Różaniec z modlitwą wynagradzającą.
  10. Serdecznie zapraszamy dzieci z Żywego Różańca razem z Rodzicami na spotkanie w sobotę 2 marca o godz. 10.30 w salce parafialnej a w niedzielę 3 marca po Mszy świętej o godz. 10.30 zmiana tajemnic.
  11. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą w dniach 10-13 marca. Szczegółowy program podamy za tydzień.
  12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowsze numery prasy katolickiej. Zapraszamy do lektury.
  13. Za wszystkie ofiary składane na tacę, do puszek, przekazywane przelewem na konto parafialne czy  przy użyciu ofiaromatu znajdującego się pod chórem bardzo serdecznie dziękuję. W środę Popielcową na działalność charytatywną Caritas zebraliśmy 1020,56 zł, a na tacę na budowę kościołów w naszej archidiecezji 3830,73 zł.
  14. Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu swoje uroczystości rodzinne, życzymy zdrowia i wielu łask Bożych. A na cały ten świąteczny dzień, na tydzień pracy i obowiązków niech Wam Bóg błogosławi.